Як Бобринець відзначав 73 річницю визволення від німецько-фашистських загарбників – ОЛЕКСАНДРІЯ СЬОГОДНІ

Як Бобринець відзначав 73 річницю визволення від німецько-фашистських загарбників

Щорічно 16 березня відзначається одна із самих вагомих дат в історії Бобринецького краю – День визволення нашого рідного міста від німецько-фашистських загарбників, повідомляє сайт Бобринець Сьогодні з посиланням на Бобринецьку РДА.
Традиційно цього дня вулицею Миколаївською пройшла хода до пам’ятника Невідомому солдату.
Пройти ходою та увіковічнити пам’ять наших визволителів прийшли очільники району й міста, ветерани Великої Вітчизняної війни, учасники антитерористичної операції на сході України, військовослужбовці, представники від громадських організацій, учні місцевих шкіл, бобринчани.
Учасники мітингу здійснили покладання квітів до пам’ятників загиблим вчителям та учням, воїнам-афганцям й чорнобильцям, а також до пам’ятних дошок на честь загиблих воїнів, захисників територіальної цілісності України та героя Небесної Сотні Віктора Чміленка. Біля вічного вогню відбулася урочиста частина, присвячена Дню визволення міста.
Із сердечними словами-вітаннями до жителів та гостей міста звернулися представники від органів влади і місцевого самоврядування: перший заступник голови райдержадміністрації Валентин Мельник, міський голова Валерій Сніжко.
Звертаючись із промовою до присутніх перший заступник голови райдержадміністрації Валентин Мельник наголосив на вагомості даної пам’ятної дати та тої ціни, яку віддали солдати, в тому числі й наші земляки, заради досягнення омріяної перемоги.
Також, слово для виступу було надане й голові районної громадської організації “Ветерани кордону” Олександру Почкаю та військовому комісару Миколі Капітоненку.
Після завершення промов, хвилиною мовчання були вшановані всі полеглі солдати тієї кривавої, найжорстокішою війни в історії людства. До пам’ятника Невідомому солдату бобринчани поклали квіти.
Нагадаємо, що саме 16 березня 1944 року військовими частинами 19, 93, 113, 223-ї стрілецьких дивізій 57-ї армії Третього Українського фронту було остаточно визволено Бобринець від гітлерівських загарбників. Дана подія поклала кінець більше ніж двох річної окупації нашого міста.

Джерело: Бобринець Сьогодні

ТАКОЖ ПОЧИТАЙТЕ ІНШІ НАДЗВИЧАЙНО ЦІКАВІ МАТЕРІАЛИ

Ссылки