На економічній мапі країни Тернопільщині вдається триматися гідно – ОЛЕКСАНДРІЯ СЬОГОДНІ

На економічній мапі країни Тернопільщині вдається триматися гідно

За останні вісім років економіка України значно похитнулася. Після піднесених пост-помаранчевих років, землю з-під ніг вибила криза 2008-2009. Ледь оговтавшись від неї, країна опинилась у вогні революції та окупації… Загальні економічні показники в державі формуються з «середнього арифметичного» регіонів. В той час як одні області суттєво занепадають, іншим навіть у кризові часи вдається показувати позитивну динаміку. Оскільки даних щодо валового регіонального продукту за 2015 рік ще немає, Тиждень.ua порівняв 2014-й і 2007-й. Загалом, за даними видання, по країні ВВП у 2014-му був нижчим, аніж у 2007-му, на 10,7%. Якщо аналізувати, як жили регіони остання вісім років – в цьому контексті Тернопільщині вдається триматися гідно.

 

Тернопільська область впевнено утримувала першість за економічним зростанням протягом останніх років. Валовий регіональний продукт у 2014 році був на 26,2% вищим порівняно з докризовим 2007-м. Загалом по країні ВВП у 2014-му був нижчим, аніж у 2007-му, на 10,7%. Разом із Кіровоградщиною, Житомирщиною, Вінничиною, Хмельниччиною, Черкащиною та Херсонщиною – Тернопільська область стала однією з тих, які і протягом останніх років формували каркас території зростання.

 

Опинилася Тернопільщина і в лідерах з експорту, показавши стрімке нарощення: у порівнянні 2014 до 2007-го експорт збільшився на 156,3%. Хоча у більшості областей спостерігалися значні втрати: від -25,6% на Сумщині до -87% на Луганщині. В експорті Тернопільщина обігнала Вінниччину (108,9%), Київщину (96,5%), Львівщину (57,3%), Миколаївщину (52,5%), Одещину (51,2%). Протягом першого півріччя нинішнього року зовнішньоекономічні операції Тернопільська область проводила з торговельними партнерами із 64 країн світу – найчастіше з Польщею, Німеччиною, Білорусією, Італією та Великобританією.

 

З 2008 року в Україні тривало затяжне й суттєве падіння промислового виробництва. У результаті в 2015-му його обсяг становив загалом по країні лише 66,6% від того, яким був у 2007-го. При цьому деіндустріалізація була притаманна всім частинам країни. Водночас за показниками промислового виробництва виділяється успішна зона з центром на Правобережжі. Лідерами за темпами його зростання стали Житомирщина (+78%), Тернопільщина (+17,6%) та Вінниччина (+14,6%).

 

У 2016 році, як повідомляють в департаменті економічного розвитку і торгівлі Тернопільської ОДА, область продовжує демонструвати зростання обсягу виробництва промислової продукції – на 7,1% у порівнянні з відповідним показником 2015 року, займаючи 6 місце серед регіонів держави.

 

Зокрема, підприємства добувної промисловості й розроблення кар’єрів збільшили виробництво продукції на 39,8%. Обсяг виробництва в металургії, в тому числі готових металевих виробів збільшився на 19,2%. У машинобудівній галузі Тернопільщина має зростання на 9,9%, зокрема, у першому півріччі 2016 року виготовлено на 51,3% більше ламп та освітлювального обладнання, ніж з такий же період минулого року. У виробництві хімічних речовин та хімічної продукції також є збільшення обсягів – на 8,1%, а виробництво текстилю, одягу, шкіри тощо зросло на 4,7%. У січні-травні 2016 року обсяг реалізованої промислової продукції в Тернопільській області становив 5,5 млрд гривень, що на 34,8% більше, в порівнянні з відповідним періодом 2015 року.

Від часів світової економічної кризи 2008–2009 років українська економіка виживала за рахунок сільського господарства. Обсяг його продукції в 2015-му перевищив загалом по країні показник 2007-го на 43%. Лідером виявилася Миколаївщина, де агросектор у 2015 році дав у 2,2 рази (+118,6%) більше валової продукції, ніж у 2007-му. Однак і Тернопільщина увійшла до числа областей, де темпи зростання агросектору були вищими від середніх по Україні, продемонструвавши приріст на 38,4%. У той же час на Закарпатті приріст з 2007 року становив лише 8,5%, у Львівській області – 19,5%, Чернівецькій – 22,5%, Рівненській – 25,1%, Київській – 26,7%, Волинській – 27,2%, Івано-Франківській – 27,3%.

За даними департаменту агропромислового розвитку Тернопільської ОДА особливо успішно в регіоні розвивається рослинництво. Тому одним із стратегічних завдань для області є збільшення числа потужностей, які б могли переробляти сільськогосподарську продукцію. Це в свою чергу у перспективі дозволить Тернопільщині більш активно виходити на ринки збуту по Україні та закордон. Окрім того, керівництво області має на меті підтримувати розвиток органічного фермерства.

ТАКОЖ ПОЧИТАЙТЕ ІНШІ НАДЗВИЧАЙНО ЦІКАВІ МАТЕРІАЛИ

Человек-синтол остался без «рук-базук»

Иранка сделала 50 пластических операций, чтобы выглядеть, как Анджелина Джоли но что-то пошло не так (ФОТО)

Непрекращающаяся эрекция захватила ирландскую деревушку

Китайский школьник похвастался трупом обезглавленной им матери перед друзьями

Ревнивая жена жестоко наказала любовницу мужа, напихав ей между ног жгучий перец

Никто не идеален: знаменитости, имеющие изъяны тела (ФОТО)

Мужчина изнасиловал, а затем и убил свою 3-недельную дочь

Дивні сексуальні практики – збочення чи природа?

Жінка застрягла у вікні, коли викидала свої фекалії під час побачення

Знаменитые женщины с пышной и натуральной грудью (ФОТО)

Эта девушка использовала Instagram, чтобы показать свою невероятную трансформацию

Супермаркет убрал с полок всю иностранную еду, чтобы высказать свое мнение относительно расизма

Самые ужасные эксперименты над людьми

В Колумбии заработал секс-курорт в формате “все включено”

Ученые приблизились к победе над смертельной болезнью

85-летняя модель: “Больше еды люблю только секс!”

Девушку заставили похудеть почти на 100 килограмм

Выбран самый красивый мужчина в мире

Крупнейший секс-скандал в истории США

Почему мужчины не хотят встречаться с полными женщинами

Leave a comment

Your email address will not be published.


*